Куликівський районний суд Чернігівської області виніс вирок мешканцю села Виблі, який ухилявся від мобілізації. Чоловіка, який має офіційний діагноз "олігофренія в ступені легкої дебільності", визнали винним за статтею 336 Кримінального кодексу України.

Про це стало відомо з опублікованого рішення суду в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

На Чернігівщині суд покарав чоловіка з психічним розладом за неявку до ТЦК

Згідно з матеріалами справи, обвинувачений не працює, не перебуває у шлюбі, не має дітей і проживає разом із матір’ю, яка про нього піклується. Він стояв на військовому обліку, а військово-лікарська комісія визнала його "обмежено придатним" до служби під час мобілізації.

Протягом тривалого часу йому вручали повістки. Хоча після примусового доставлення до військкомату він з’являвся, його відмовлялися приймати на службу через стан здоров'я та зловживання алкоголем. Востаннє він отримав повістку на 5 лютого 2024 року, але до територіального центру комплектування не прибув, пояснюючи це хворобою, проте не надав жодних медичних довідок на підтвердження.

Під час судового засідання обвинувачений визнав провину й пояснив, що його неодноразово відправляли до військових частин, але щоразу повертали назад. Медики військових частин відмовлялися приймати його через проблеми зі здоров’ям, а одного разу – через алкогольне сп’яніння.

Популярні статті зараз

Інвестиційна пастка: що відомо про махінації Дмитра Леушкіна

Світлана Гринчук заявила про колосальні збитки та 6,5 тисяч випадків знищення екосистем: масштаби ековтрат від війни вражають

К Александру Эллерту на свидание? Ксения Мишина разделась догола и побрила свою ...

Выгнулась в прозрачном наряде: Мисс Украина Леонила Гузь без стеснения показала любимые позы, у мужчин дыхание перехватило

Показати ще

Слідство встановило, що він отримав щонайменше шість повісток, п’ять разів його примусово доставляли до військкомату, однак через стан здоров’я він не проходив службу і не міг виконувати військові завдання.

Суд призначив йому три роки позбавлення волі, однак, враховуючи його психічний стан і те, що він не становить значної суспільної небезпеки, ухвалив рішення звільнити його від відбування покарання з випробувальним терміном у два роки.

Протягом цього часу обвинувачений зобов’язаний регулярно з’являтися до органу пробації, повідомляти про зміну місця проживання чи роботи, а також стати на облік у центрі зайнятості та працевлаштуватися.