Головні зміни - повна монетизація субсидії та її виплата після того, як клієнт розрахувався за комуналку. Такий механізм може бути небезпечним для найбільш незахищених громадян. Про зміни, які влада готує у механізмі виплати субсидій, розповів заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма.
Наразі субсидію одразу враховують у рахунках за комуналку. Проте, якщо влада втілить заплановані нововведення, то механізм оплати за комуналку та виплата субсидії зміниться.
Номінально все залишиться як було. Розмір призначеної субсидії не повинен змінитися, якщо всі умови для призначення залишилися незмінними. А ось черговість виплат може бути іншою. І це матиме для когось дуже велике, а для когось і вирішальне значення.
Влада має намір змінити порядок розрахунку за субсидіями. Спочатку клієнт має повністю розрахуватись за отримані комунальні послуги. А лише потім йому компенсують витрати на суму субсидії."Зрештою це рішення держави - допомагати громадянам, які не можуть платити справедливу ціну, але це не автоматично дешева ціна для всіх", - пояснив позицію влади Ростислав Шурма.
При цьому влада або до кінця не усвідомлює, або свідомо нехтує тим фактом, що багато українців вже вкрай зубожіли, і люди просто не мають вільної суми грошей, аби повністю сплатити всю комуналку. Тому за такої схеми багато хто буде змушений зовсім відмовитися від платежів. А це неминуче призведе до того, що їм скасують виплату субсидії. Тобто найменш захищені громадяни можуть залишитися без будь-якої підтримки держави.
Розпил на мільйони: у Кременчуцькій громаді готують масштабну схему
Мінус сотні мільйонів у бюджеті країни: правоохоронці розслідують, як нардеп Шаповалов допомагав бізнес-партнеру ухилятися від податків
"Робити це, як кролик": супербабуся влаштувала дуже відвертий показ на честь православного свята
Добкін вже зняв військову форму і повернувся до улюбленої справи: махати кадилом московських попів
Ще один ризик, який закладено в такій схемі розрахунків – несвоєчасне повернення грошей за субсидіями. Оскільки сьогодні Україна повністю залежить від фінансової допомоги міжнародних партнерів, то розраховувати на ритмічність надходження цих грошей було би надто самовпевнено. А отже, у держави можуть виникнути борги перед громадянами з повернення субсидій, що також може призвести до загострення кризи неплатежів