Депутати Верховної Ради запропонували запровадити ліцензування діяльності щодо видобутку підземних вод.
У парламенті зареєстрували відповідний законопроект №9020 від 16.02. Автори ініціативи дійшли висновку, що ухвалення законопроекту дозволить регулювати діяльність із буріння артезіанських свердловин, дозволить їх ліквідацію та/або тампонування, а також попередить проблеми у санітарно-технічному стані підземних вод після припинення експлуатації свердловин.
Народні обранці запропонували внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та ввести відповідальність за буріння водних свердловин без ліцензії на провадження цього виду господарської діяльності.
За буріння свердловин без ліцензії передбачено значні штрафи для ФОП, посадових осіб організацій та підприємств – від 17 тис. грн до 34 тис. грн. Повторне порушення законодавства спричинить штрафи у розмірі від 34 тис. грн до 51 тис. грн.
За незабезпечення ліквідаційного санітарно-технічного тампонажу свердловин для видобутку підземних вод після припинення їхньої роботи запропоновано штрафи на посадових осіб організацій та підприємств у розмірі від 34 тис. грн до 51 тис. грн. За повторного порушення протягом року штрафи зростуть до сум від 51 тис. грн до 68 тис. грн.
Повістки поштою: коли чекати листа від ТЦК, хто визначає адресатів
Безкоштовний відпочинок у Карпатах: українці можуть насолодитися розкішною тишею за "просто так"
"Робити це, як кролик": супербабуся влаштувала дуже відвертий показ на честь православного свята
Добкін вже зняв військову форму і повернувся до улюбленої справи: махати кадилом московських попів
Чи можуть українців штрафувати за буріння та використання водних свердловин
Ситуацію прокоментував юрист Тарас Никифорчук.
"Природні ресурси є об'єктами права власності українського народу. Право власності здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України. Кожен громадянин має право користуватися природними об'єктами згідно з законом", - зазначив правозахисник.