Громадяни України очікують на отримання квитанцій для сплати податку на нерухомість у липні 2023 року, згідно з повідомленням, опублікованим на офіційному сайті Державної податкової служби.
За новими правилами, податок має бути сплачено за квартири, що мають площу від 60 квадратних метрів, та за приватні будинки з площею від 120 квадратних метрів.
Ставка податку на нерухомість встановлюється місцевими органами самоврядування у відсотках від мінімальної заробітної плати на 1 січня звітного року і не може перевищувати 1,5% за квадратний метр.
Оскільки податок нараховується за звітний 2022 рік, ставка розраховується на основі мінімальної зарплати, яка становить 6,7 тисяч гривень. Відтак максимальна ставка податку за квадратний метр не може перевищувати 100,5 гривень.
Кар’єри – «під ключ»: як Опімах з Держгеонадра допомагає Шапранупривласнювати підсанкційні родовища
Розпил на мільйони: у Кременчуцькій громаді готують масштабну схему
Мінус сотні мільйонів у бюджеті країни: правоохоронці розслідують, як нардеп Шаповалов допомагав бізнес-партнеру ухилятися від податків
Коханка Зеленського та Коломойського: пропагандисти "розкрили" секрет успіху Тіни Кароль
Для наочності наведемо приклад: припустимо, українець має квартиру у Києві площею 65 квадратних метрів. Сума податку буде розрахована як добуток різниці між загальною площею квартири та мінімальною площею, помноженою на ставку податку, встановлену Київською міською радою (нині вона становить 1,5% або 90,0 гривень за квадратний метр).
Таким чином, розрахунок суми податку буде наступним: (65-60)*100,5 = 502,5 гривень.
Пам'ятайте, що своєчасна сплата податку на нерухомість є зобов'язанням кожного громадянина України та сприяє забезпеченню розвитку місцевої інфраструктури та громадських послуг.