Окрім підвищення пенсій у 2023 році громадяни України мають право на різні надбавки та доплати, які діяли до початку повномасштабної війни. Ці посібники забезпечують додаткову фінансову підтримку певним категоріям осіб за дотримання певних умов.

Про це пише «progroshi»

Ось деякі з посібників, які можуть отримати українські пенсіонери:

Пожертвування: ця допомога становить 10% від прожиткового мінімуму, що становить приблизно 258,90 грн. На цю допомогу можуть претендувати громадяни зі статусом почесного донора. Статус почесного донора присвоюється особам, які безоплатно склали значну кількість крові або плазми крові.

Надбавка за додатковий трудовий стаж: ця надбавка застосовується до пенсіонерів, стаж роботи яких перевищує встановлені норми. Доплата розраховується у розмірі 1% від пенсії за кожний повний рік стажу роботи понад норму. Він розраховується з встановленого прожиткового мінімуму, а чи не розміру пенсії.

Популярні статті зараз

Микола Томенко пояснив абсурдність російських реалій: "Кіріл благословив нелегітимного Путіна на «священну війну» до…2100 року"

У Кременчуцькій міській раді гадають, як вкрасти бюджетні кошти

Світ попрощався із заслуженим працівником культури України з Книги рекордів Гіннеса: його роботи прикрашають Київ

"Матерь божья": полностью голая Даша Астафьева прикрыла свои прелести одними листочками

Показати ще

Допомога на дітей: ця допомога виплачується пенсіонерам, які мають на утриманні дітей віком до 18 років. Додатково виплачується 150 гривень на кожну дитину, яка має право на допомогу, крім пенсій за віком, інвалідністю та вислугою років.

Допомога за віком: пенсіонерам, які досягли віку 70 років і більше, держава щомісяця надає додаткові пенсійні фонди. Розмір допомоги залежить від віку пенсіонера: від 300 гривень для осіб віком 70 років до 579 гривень для пенсіонерів віком від 80 років.

Додаткові виплати здійснюються особам, які надали особливі послуги Україні. Ці виплати присвячені таким подіям, як День Незалежності. Одержувачами цих виплат можуть бути інваліди (І-ІІІ групи) внаслідок війни, поранені учасники бойових дій, учасники Революції Гідності, особи, які мають особливу честь та нагороди держави, члени сімей загиблих військовослужбовців, а також учасників бойових дій в Україні.

Для отримання цієї допомоги та додаткових виплат фізичним особам часто необхідно відповідати певним критеріям прийнятності та подавати заяви до відповідних органів, таких як Пенсійний фонд України (ПФУ). Додаткова фінансова підтримка спрямована на надання допомоги та визнання різних категорій громадян, які зробили внесок у розвиток країни або можуть потребувати додаткової фінансової допомоги.