В Україні деякі пенсіонери мають привілей отримувати подвійні виплати – пенсію та соціальну допомогу. Ця пільга поширюється на осіб з обмеженими можливостями з дитинства, як це передбачено Законом України «Про державну соціальну допомогу особам з обмеженими можливостями з дитинства та дітям-інвалідам».
Про це пише новинне видання «nv»
Положеннями передбачено конкретні розміри соціальної допомоги залежно від групи інвалідності:
Інвалідам з дитинства (1 група) виплачується 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (зараз 2093 грн).
Інваліди з дитинства (2-а група) одержують 80 відсотків прожиткового мінімуму (зараз 1674,40 грн).
Розпил на мільйони: у Кременчуцькій громаді готують масштабну схему
Ситуація з системами оповіщення досі незадовільна: хто понесе відповідальність
Головний "захисник" ветеранів Сергій Куніцин – суцільний скандал: розкішні готелі Європи, діаманти, рейдерство будинків і несплата аліментів
"Превращаешься в Ларису Долину": Тина Кароль в лифчике показала обвисшие до пупка "сливы"
Інваліди з дитинства (3-та група) одержують 60 відсотків прожиткового мінімуму (зараз 1255,80 грн).
Діти-інваліди до 18 років одержують 70 відсотків прожиткового мінімуму (зараз 1465,10 грн).
Крім того, особа з діагнозом інвалідності віком до 18 років, яка отримує державну соціальну допомогу, також має право на пенсію з нагоди втрати годувальника, якщо вона відповідає критеріям.
Пенсія з нагоди втрати годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які перебували на їхньому утриманні. До членів сім'ї з обмеженими можливостями належать такі особи, як чоловік, батьки чи діти, за умови, що вони відповідають певним умовам, включаючи інвалідність, вік або обов'язки догляду.
Діти мають право на пенсію з нагоди втрати годувальника незалежно від їхнього утримування від померлого годувальника. Розмір пенсії у зв'язку із втратою годувальника не може бути нижчим за 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який на даний момент становить 2093 грн (з 1 грудня 2022 року).
Нагадаємо, величезні виплати для українських біженців: які країни ЄС пропонують шалену допомогу
Раніше «Акценти» повідомляли, нова пенсійна система: якою вона буде і які ризики несе
Як повідомляли «Акценти», прожити стане ще важче: життєво важливі продукти будуть менш доступними