Процес зміни виду пенсії в Україні передбачає перехід від пенсії «за інвалідністю» до пенсії «за віком» та «за втратою годувальника».
Важливо зазначити, що перед внесенням такої зміни пенсіонери мають заздалегідь зробити підрахунки, щоби не втратити пенсійні виплати.
Пенсія з інвалідності призначається у разі часткової чи повної втрати працездатності внаслідок хвороби, травми чи інвалідності з дитинства. Страховий стаж, як зазначено у статті 32 Закону України, визначає право на отримання пенсії щодо інвалідності. До цього страхового стажу входить час від дня встановлення інвалідності до досягнення особою пенсійного віку.
Однак при наближенні виходу на пенсію будь-яка додаткова служба понад пенсійний вік не покривається страхуванням та не впливає на загальний стаж роботи.
БФ «Надія» та Валерій Дубіль передали для ГУР військове обладнання й РЕБи
Головний "захисник" ветеранів Сергій Куніцин – суцільний скандал: розкішні готелі Європи, діаманти, рейдерство будинків і несплата аліментів
"Превращаешься в Ларису Долину": Тина Кароль в лифчике показала обвисшие до пупка "сливы"
"Божественная Катюша": заезда "Кухни" Кузнецова восхитила снимком с райского отдыха, Анна Кошмал оценила
Таким чином, особам, які бажають змінити тип своєї пенсії, можливо, доведеться ознайомитися з цими правилами та зробити важливі підрахунки, щоб забезпечити плавний перехід на іншу пенсійну категорію.
Доцільно проконсультуватися з відповідними органами чи пенсійними управліннями, щоб отримати персональні рекомендації щодо конкретного процесу та вимог для зміни типу пенсії в Україні.
Нагадаємо, у цих областях терміново посилили мобілізацію: заклику не уникнути
Раніше «Акценти» повідомляли, всіх пенсіонерів терміново попередили: буде дуже прикро
Як повідомляли «Акценти», Оля Полякова похвалилася дочкою-рокером і вразила її новим псевдонімом: "Як відьма"